Понад 1 600 заяв про видачу/продовження дозволів на розміщення зовнішньої реклами в місті Києві від учасників Асоціації  КМДА залишає без розгляду протягом двох років.


Голова Асоціації операторів зовнішньої реклами України Оксана Поліщук вважає, що київську владу необхідно перевірити на дотримання вимог законодавства щодо видачі документів дозвільного характеру в галузі зовнішньої реклами.

 

 

«Згідно з чинним законодавством, КМДА у встановлений законом термін повинна прийняти розпорядження про видачу документа дозвільного характеру або про вмотивовану відмову в його видачі. Оскільки КМДА бездіяльна, і це юридичний факт, суб'єкти господарювання застосовують принцип мовчазної згоди, тобто ведуть свою діяльність без отримання відповідних документів дозвільного характеру. І ця норма чітко передбачена Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Але парадокс полягає в тому, що, безпрецедентно затягуючи з рішенням, київська адміністрація за допомогою КП «Київреклама» не забуває вибірково вилучати плату за право тимчасового користування місцем розміщення рекламної конструкції. Без законних підстав, якими є дозвіл і укладений на його основі договір, ці дії мають вигляд поборів. Оператори хочуть і готові платити місту відповідну плату, але чиновники теж повинні виконувати свої прямі обов'язки в частині видачі дозволів», - переконана Оксана Поліщук.

 

 

Своєю бездіяльністю КМДА як дозвільний орган з подачі Департаменту містобудування та архітектури і Управління з реклами створює колізію, за якої всі оператори перебувають у «підвішеному» стані і не можуть планувати свою господарську діяльність.

 

 

«Необхідно припинити «кошмарити» ринок зовнішньої реклами в Києві, терміново усунути виявлені порушення, вжити передбачені законом заходи та притягнути винних до відповідальності. Для наведення порядку чиновникам потрібно почати із себе», - переконана Оксана Поліщук.

 

Довідково: Частина 6 ст.4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності: «У разі, якщо у встановлений законом строк суб’єкту  господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі, то через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання має право проводити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності».

 

Прес-служба Асоціації