24 жовтня в УНІАНі відбулася презентація соціологічного дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у місті Києві на замовлення Асоціації операторів зовнішньої реклами України «Оцінка окремих аспектів розвитку Києва: реклама, туризм» (Аудиторія дослідження: населення Києва від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face).

 

Представляли результати дослідження засновник соціологічної групи «Рейтинг» Ігор Тищенко та голова Асоціації операторів зовнішньої реклами України Оксана Поліщук.

 

Соціологічне дослідження компанії «Рейтинг» виявило, що лише 4% киян турбує надмірна кількість вуличної реклами. Майже дві третини опитаних (58%) вважають зміну правил розміщення зовнішньої реклами не пріоритетним завданням міської влади Києва.

 

«Соціологічне дослідження є вкрай важливим як для галузі, громади Києва так і для міської держадміністрації. Дослідження спростовує декілька міфів, які активно курсують в інформаційному просторі щодо необхідності стрімкого реформування зовнішньої реклами у місті. Що це є пріоритетним завданням місцевої влади. Очевидним є те, що питання стрімкого реформування зовнішньої реклами на думку киян значно поступається іншим важливим проблемам. Таким, як тарифи, корупція, дороги, освітлення, тощо», - зазначила Оксана Поліщук.

 

Серед проблем, які турбують киян найбільше - тарифи на комунальні послуги (77%). Третину опитаних турбують корупція в міських органах влади, робота комунальних служб, якість доріг та комунальних послуг. Майже чверть хвилюють хаотичне паркування авто та благоустрій дворів, 21% – корки на дорогах, квартирні крадіжки, 19% - хаотична забудова міста, 13% хвилює надмірна кількість МАФів.

 

Майже половина опитаних киян (47%) також вважає, що концепція реформування зовнішньої реклами в місті повинна бути компромісним рішенням, яке задовольнить і бізнес, і владу.

 

«Характерно, що на підтримку бізнесу висловлюються підприємці та молодь, тоді як пенсіонери частіше інших відстоюють позицію саме влади. Це може свідчити про те, що міська влада почала робити ставку на електорат так званих «бабусь», і це не є доброю новиною для економічно та соціально активних киян. В ставленні до реклами закладено ставлення до бізнесу як класу. Якщо київська влада виступає проти реклами, суцільно проти, вона таким чином виступає проти ідеології бізнесу», - зауважив Ігор Тищенко.

 

Серед опитаних кількість прихильників незначного скорочення зовнішньої реклами перевищує кількість прихильників суттєвого скорочення зовнішньої реклами. Характерно, що серед прихильників незначного скорочення найбільше людей з середнім та вищим за середній доходом, з вищою освітою та молоді.

 

Близько третини опитаних вважають, що не потрібно взагалі нічого скорочувати. Близько 40% – за незначне скорочення зовнішньої реклами. Лише 14% вимагають повністю прибрати сітілайти, лише 18% - білборди, щити.

 

Характерно, що коли йдеться про соціальну рекламу, респонденти стають більш лояльними до зовнішньої реклами, зменшується кількість прибічників її скорочення і зростає кількість тих, хто за те, щоб нічого не змінювати.

 

Третина опитаних вважає, що суттєве скорочення зовнішньої реклами в Києві може призвести до скорочення робочих місць та зменшення відрахувань з реклами до міського бюджету, майже 20% вважають, що це призведе до зменшення відрахування податків, 13% - до скорочення або закриття малого і середнього бізнесу, 7% – до погіршення інвестиційного клімату. Лише чверть опитаних ( в основному пенсіонерів – ред.) не бачать особливих ризиків внаслідок суттєвого скорочення зовнішньої реклами в Києві.

 

При цьому, переважна більшість опитаних киян не чули про те, що підприємства зовнішньої реклами дають місту тисячі робочих місць, а надходження до міського бюджету від реклами у 2015 році становили 240 млн. грн. Як правило, більш поінформованими є люди з вищим рівнем освіти і доходів, працюючі, частіше молодь і люди середнього віку.

 

Під час прес-конференції також були представлені результати дослідження за наступними темами:

-         Оцінка діяльності місцевої влади;

-         За кого б голосували кияни на виборах мера найближчим часом;

-         Які проблеми міста турбують киян найбільше;

-         Ставлення до зовнішньої реклами;

-         Чи є столиця комфортним містом для туризму.

 

З повною версією дослідження «Оцінка окремих аспектів розвитку Києва: реклама, туризм» можна ознайомитися за посиланням http://outdoor.org.ua/files/RG_report_Kyiv_092016.pdf

та на сайті http://ratinggroup.ua/